AU_BM_EVO_RNSH  (48)

Moseley Okulu

Bu eğlenceli çok sayıda rengin kullanıldığı cephede, okulun renklerinden esinlenilmiştir.

Proje

Birmingham’da bulunan Moseley Okulunun yeni spor salonu; dört basketbol ve badminton sahası, kriket sahaları ve bir performans alanından oluşan son teknolojiye sahip bir spor tesisi şeklinde tasarlanmıştır. Corstorphine & Wright  mimarları tarafından tasarlanan bu ek bina, ustalıklı bir şekilde ana okul binasına bağlanmış olup bu sayede güvenlik ve bağlantı özellikleri sağlanmıştır. 

Yer:
Birmingham, Birleşik Krallık
Yıl:
2013
Cephe:
BENCHMARK Kreate | Trapezoidal Roof
Yüzey:
PPC Alüminyum
Yeni bina, İngiltere Spor standartlarına uygun olarak tasarlanmış tüm mevcut spor tesislerini birleştiren ve okulun, spor müfredatı bakımından sunabileceği seçenekleri oldukça arttıran, müfredat dışı aktivitelerin gerçekleştirilebileceği, halka açık tesisler ve performans alanı sunan birinci sınıf, çok amaçlı bir yapı oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır.

Ed Baverstock – Müdür
Corstorphine + Wright
İndir
2016_MOSELEY HALL SCHOOL_CHEADLE_13_BM KRT_UK.jpg
Previous
Next

Bir Vizyonu Dönüştürmek

Bu eğlenceli ve çok sayıda rengin kullanıldığı cephe, tasarım sürecine dahil edilen okulun renklerinden esinlemiştir. Yeni bina, öğrencilerin içerisinde farklı faaliyetleri gerçekleştirebileceği ek bir 1800 metrekarelik alan sağlamakta olup ileri spor tesisleri sayesinde daha sağlıklı ve daha aktif bir yaşam tarzı mümkün kılınmaktadır.

AU_BM_EVO_RNSH  (161)

Teknik Zorluklar

Yapım işlemleri sırasında BENCHMARK Kreate ürünü, henüz nispeten yeni bir üründü ve Kingspan teknik ekibi, bu panelleri, KS1000RW gibi diğer panellerle entegre etmek üzere bir süreç geliştirmiştir. Sonuçta, üstün bir performans sağlayan gerçek anlamda yenilikçi bir bina kaplaması ortaya çıkmıştır. Kingspan teknik ekibi, montaj sürecini büyük bir dikkatle takip etmiş ve panelleri doğru şekilde takıldığından ve işçilik standardının üst düzey olduğundan emin olmak için Kingspan mühendisleri, şantiyede hazır bulundurulmuştur.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Tasarım Esnekliği

BENCHMARK Kreate, bu proje için mükemmel tercihti. Her bir panel üzerinde bulunan her bir kaset, farklı boyut ve renklerde yapılabildiği için tasarım seviyesinde sınırsız özgürlük sunar. BENCHMARK Kreate ürünü, geleneksel açılı köşelere alternatif olarak münferit kasetlerde kıvrımlı köşelerin kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Moseley Okulu için kullanılan kasetlerde pürüzsüz, yumuşak ve estetik açıdan hoş bir görüntü sunmak için tüm kasetlerde kıvrımlı köşeler kullanılmıştır. Bu özel olarak tasarlanmış cephe sistemi, okulun canlı renklerini daha da canlı bir hale getirip yerel halk için eğlenceli ve ilham verici bir yer oluşturur.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Yapım Hızı

Okul alanında inşaat işleriyle bağlantılı sağlık ve güvenlik risklerini azaltmak için istisnai derecede hızlı montaj imkanından dolayı BENCHMARK Kreate ürünü tercih edilmiştir. Bu ürün, yalıtımlı panel teknolojisini, cephe sistemiyle kombine eden bir ürün olup piyasadaki ilk entegre metalik cephedir. Bu devrim niteliğindeki ürün, bloklar halinde hazırlanmakta olup tek sabitlemeli montaj imkanı mevcut olduğundan dolayı yapım hızını arttırır. Hızlı kurulum imkanı, tüm sürecin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasına olanak tanır.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Bina Koruması

Bu proje, yerel halkın yararlanabileceği bir yer sunmakta olup genellikle okul çağındaki yerel çocuklar ve halkın diğer kesimleri tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle panellerin, çok kati güvenlik önlemleri kapsamında monte edilmesi önem arz etmekteydi. The BENCHMARK Kreate cephe, Kayıp Önleme Belgelendirme Kurulu (LPCB) tarafından onaylandığı üzere üstün yangın güvenliği performansı sunar.

Arayın, projenizde birlikte çalışalım