2019_Kingspan_Architectural Wall Panel _TrapezoidalRoof_Komatsu_UAE_14 (115789)

Komatsu HQ - Dubai

Dubai, Jebel Ali Serbest Bölgesinde Göz Alıcı Bir Proje

Proje

Dünyanın en büyük inşaat, madencilik ve endüstriyel ekipman üreticilerinden biri olan Komatsu, MENA bölgesine hizmet vermek üzere bölge genel merkezini Dubai'deki Jebel Ali Freezone'da kurdu. Proje, Komatsu’nun kurumsal kimliğine uygun mavi renkli cephesi nedeniyle, JAFZA  lojistik merkezinin en göze çarpan tesislerinden biri konumuna geldi.

Location:
JAFZA Dubai, UAE
Year:
2019
Wall Panels:
Kingspan Quadcore KSD600-1000 Architectural Wall Panels
Roof Panels:
Kingspan Quadcore KSD1000RW
Main Contractor:
McLaren Construction LLC
2019_Kingspan_Architectural Wall Panel _TrapezoidalRoof_Komatsu_UAE_2 (115748)

Hızlı ve Optimum Cözüm

Projenin 12 hafta gibi oldukça kısa bir sürede teslim edilmesi gerekiyordu. Projenin bu kadar kısa sürede tamamlanması, tek bileşenli Kingspan Yalıtımlı Panel sistemlerinin kullanılarak bina zarfının oluşturulmasıyla mümkün oldu. Bina dış cephe duvarları icin Kingspan’ın Quadcore çekirdekli KSD1000 AWP panelleri, çatısı için ise Kingspan KSD1000 RW trapez hadveli çatı panelleri seçildi. Her iki panel de BAE ısı yalıtım gereksinimlerini karşılayarak Komatsu ofisi için sürdürülebilir ve termal olarak verimli bir alan sağlamıştır.

2019_Kingspan_Architectural Wall Panel _TrapezoidalRoof_Komatsu_UAE_13 (115759)

Sigortacı Onaylı Yangına Dayanıklı Paneller

Termal performansın yanı sıra, Dubai Sivil Savunma’nın sıkı Yangın ve Can Güvenliği Kanunu’na uyulması müşterinin proje için Kingspan Yalıtımlı Panelleri seçmesinde önemli bir diğer faktördü. Kingspan Yalıtımlı Paneller, tüm duvar ve çatı panelleri yelpazesi için BAE'de Dubai Sivil Savunma (DCD) onayını alan ilk üreticidir;

2019_Kingspan_Architectural Wall Panel _TrapezoidalRoof_Komatsu_UAE_6 (115752)

360 Derece Teknik Destek ve Garanti Kapsamı

Kingspan, proje uygulama çizimleri ve imalat tasarımlarının geliştirilmesinde hem ana yüklenici McLaren Construction LLC hem de uygulamacı Blue Moon inşaat ile proje süresince beraber çalıştı. Isı yalıtımı uygunluğu, oluk kapasitesi ve yapısal hesaplama kontrolleri uygulama aşamasına geçmeden önce tamamlandı. Kingspan’ın saha denetim ekibi projeyi ilk kurulum tarihinden başlayarak devir teslimine kadar tüm taraflara taahhütlü teknik destek sağlayarak, en üst düzeyde kurulum kalitesi elde edilmesini sağlayacak şekilde düzenli olarak denetledi.

2019_Kingspan_Architectural Wall Panel _TrapezoidalRoof_Komatsu_UAE_8 (115754)