AU_BM_EVO_RNSH  (48)

Katsuma Centre

Tamamlanan bina, tasarımdakiyle tamamen aynıydı.

Proje

Bir deprem sonrası Christchurt polis karakolu binasının güvenli olmadığına karar verilmiş ve polis kuvvetlerinin faaliyet göstereceği yeni bir geçici üs ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu projedeki ana şart, 600 polis memurunun ve ceza infaz kurumundan ilave 35 üyenin sığabileceği kadar büyük tek katlı bir bina olmasıydı. Şimdi, bu 7500 metrekarelik polis karakolu, şehrin merkezinde polis memurları için geçici bir üs olarak faaliyet göstermektedir.

Yer:
Geelong, Avustralya
Yıl:
2011
Cephe:
Micro-Rib
İndir
AU_W_AWPMR_Katsumata Centre (1)
Previous
Next

Estetik

Bu bina, Kardinia Uluslararası Kolejine ek bir bina olduğu için bu projenin tasarımının eğlenceli ve heyecan verici olması gerekti. Binanın soyut ve tuhaf şekilleri, cesur renk kullanımıyla birlikte, lise öğrencilerinin canlı kişiliklerini yansıtan modern ve ilham verici bir yer oluşturma amaçlıdır.

AU_BM_EVO_RNSH  (161)

Yangın Savunma Performansı

Kardinia Uluslararası Koleji, lise öğrencilerinin güvenliğine en yüksek önemi vermekte olup önemli yangın önleme prosedürlerinin uygulanması gerekmiştir. Kingspan Mikro Oluklu panelleri, LPCB ve FM onaylı olup binanız için kayda değer koruma sağlar.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Doğa Güçlerine Karşı Koruma

Yerel iklim koşullarından ötürü panellerin, aşırı sıcaklıklarla başa çıkabilecek nitelikte olması gerekmiştir. Kingspan’in Mikro Oluklu profilli Mimari Duvar Panelleri, kendini kanıtlamış yüksek derecede teknik performansları nedeniyle en mükemmel tercih olmuştur. Bu paneller, dayanıklı bir çözüm sunmakta olup brifingde belirtilen teknik şartları da karşılamaktadır.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Arayın, projenizde birlikte çalışalım