AU_BM_EVO_RNSH  (48)

Grifols Uluslararası Lojistik Merkezi

Yeni ek bina, hem ana binayı tamamlamakta hem de ana binaya kontrast oluşturmaktadır.

11 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan bu tesis, binaları birbirine bağlayan ve tüm binalardan görülebilen çevre düzenlemesi yapılmış bir avlunun etrafına yapılmıştır. Ofis, dikey kesitli uygulamayı kesen ve iç kısım ile dış kısma farklı gölge açıları sağlayan mavi parlak dikmelere sahip şık bir cepheye sahiptir. Binanın bulunduğu ortama uyum sağlaması için dikkatli bir şekilde tasarlanmışlardır
 
PM Group

Proje

Yapı Yönetmeliği ve sigorta şartlarına uygunluk sağlanması gerektiği için en zorlu test şartlarını karşılayacak bina kaplamasının seçilmesi gerekmiştir. Bu şartların karşılanması için Kingspan’in LPCB ve FM onaylı Yangın Güvenliği (FIREsafe) özelliğine sahip panel çeşitleri tercih edilmiş olup yeni FM onaylı X Dek düz çatı sistemi, İrlanda’da ilk kez uygulanmıştır.

Yer:
Dublin, İrlanda
Yıl:
2016
Cephe:
Longspan | Louvre | Optimo | Ultra Temp Versatile | Panel Arası Kapama Profilleri | Aksesuarlar| Hazır Köşe Panelleri
Çatı:
Topdek
İndir
Grifols Pharmaceuticals, Dublin_02_TD_IE
Previous
Next

Daha Hızlı Yapım

Bu projenin tamamının yapım süresi, 18 ay almıştır. Tek bileşenli ‘çerçeveden çerçeveye (frame-to-frame)’ Longspan yalıtımlı duvar paneli sisteminin montajında, daha ağır sistemlerin kullanımına kıyasla daha hızlı bir yerinde montaj süresi elde edilmiştir. Günlük 140 m2’ye varan montaj oranları sayesinde programda hızlı ilerleme kaydedilmiş olup aynı zamanda mükemmel ısıl performans ve estetik ve hoş bir görünüm sağlanmıştır.

AU_BM_EVO_RNSH  (161)

Tasarım Çözümleri

İrlanda Yapı Kontrol Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ve S.I.9 düzenlemesinin kabul edilmesiyle birlikte yapım ekiplerinin toplam iş yükü artmıştır. Teknik Hizmetler bölümüz ve Saha Hizmetleri Mühendisleri ekibimiz, binanın kaplama yapımı sırasında açık ve rapor edilebilir bir rejim uygulayarak yönetime bu konuda yardımcı olmuştur.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Doğa Güçlerine Karşı Koruma

Kesin Panel Garantimiz; sektörde pek de görülmeyen geniş bir garanti kapsamı sağlamak için duvarlar, çatı ve soğuk depo tesislerini kapsayan tek paket halinde eşsiz bir garanti kapsamı sunar.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Arayın, projenizde birlikte çalışalım