AU_BM_EVO_RNSH  (48)

B&M Perakende Dağıtım

İndirim marketi B&M Retail, Birleşik Krallık’ta sayısı her geçen gün artık 400 mağazalık ağına ürün tedariki için temiz ve modern bir yer talep etmiştir. Terminal, yolcular için bir dinlenme alanı sunacak ve turistleri, İskoç başkentinde hoş bir şekilde karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Projenin deniz lokasyonu, Kingspan’in sağladığı gelişmiş özelliklere sahip çatı ve duvar kaplamalarının kullanımını gerektirmiştir.  Bu sayede bina cephesinin tasarım ömrü, 30 yıla uzatılmıştır.
 
F K Facades

Proje

Speke’deki Liverpool Uluslararası İş Parkında bulunan bu 47,000 metrekarelik dağıtım tesisi, DLA Architecture mimarları tarafından tasarlanmıştır. 

Yer:
Speke, Liverpool
Yıl:
2015
Cephe:
Mikro-Rib | Curvewall
Çatı:
Trapez Hadveli Çatı RW | Trapez Hadveli DLTR
Yüzey:
Antrasit | Goosewing Gri
Fabrikasyonlar:
Hazır Şekillendirilmiş Köşeler| Panel Arası Kapama Profilleri
İndir
2016_B&M RETAIL LTD_SPEKE_38_RW_UK.jpg
Previous
Next

Teknik Zorluklar

Kingspan’in teknik ekibi, 50Pa’DA 50mᶟ/m²/saat hava geçirgenlik oranı altında bir bina kaplaması oluşturma zorluğuyla karşı karşıya gelmiştir. DLA Mimarlık firmasıyla yakın işbirliği yapıldıktan sonra bu teknolojik hususa yönelik bir çözüm geliştirilmiştir. Proje, yapı bileşenleri standartlarına kati uygunluk içerisinde yapılmış olup sürdürülebilir önlemler eklenerek ekolojik ve verimli bir bina ortaya çıkarılmıştır.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Enerji Verimliliği

Bu projede öngörülen temel şartlardan birisi de kullanıcıların, ısı tasarımı ve enerji tüketimindeki gelecek ekonomik hususları görebilmelerini sağlamak için temel yapı yönetmeliklerinde öngörülen şartların da ötesine geçen gelişmiş bir ısı performansı sağlayan panellerin takılması olmuştur. A+ BREEAM sınıfının şartlarını karşılayarak yüksek enerji performansına yardımcı olmak ve gerçekten sürdürülebilir bir bina oluşturmak için Curvewall, Mikro Oluklu ve Trapez Hadveli Çatı panelleri kullanılmıştır.

AU_BM_EVO_RNSH  (161)

Üstün Mimari Çözümler

Enerji verimliliği, bu projenin önemli bir şartı olarak görüldüğü için binanın kaplamasına son halini verecek rötuşlar için kullanılacak fabrikasyon ürünlerin de enerji verimli ürünlerden seçilmesi gerekmiştir. Hazır şekillendirilmiş köşeler, üstün mimari yüzey için pürüzsüz panel birleşim detayları sunarken aynı zamanda duvar panelleriyle yalıtım sürekliliğini korur.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Hızlı Yapım

Bu bina kaplamasındaki panellerin düzenlenme şekli sayesinde proje, yalnızca 34 hafta içerisinde tamamlanmıştır. Projede kurulumcu olarak görevlendirilen FK Facades firması, Kingspan Yalıtımlı Panel çeşitlerini kullanarak yüksek yalıtımlı bir bina kaplaması yaratma hedefini hızla başarmıştır. Kingspan XL Forté, Goosewing Gri Trapez Hadveli Duvar panelleri ile Mini-Micro ve Curvewall Gri panelleri, Kingspan’in Gri Taş ve Gümüş Spectrum Jet ürününde kombine edilmiş olup binaya, temiz, modern ve estetik bir görüntü verilmiştir. Bu ürün, IKO Armourplan Mid Grey PVC’den yapılan Topdek çatı kaplaması kullanılarak tamamlanmıştır.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Estetik Açıdan Etkileyici

Kingspan Trapez Hadveli DLTR, yeniyken %65’e kadar varan mükemmel ışık iletimi sunar ve bu etki zaman içerisinde minimum bozulmaya uğrar. Yüksek renk solmazlık garantisi, ürünün renginin garanti süresi boyunca solmayacağını gösterir. Bu binada Kingspan Trapez Hadveli DLTR ürünü, Trapez Hadveli çatı panellerinin arasına entegre edilerek yüksek miktarda doğal günışığının, binanın içerisine akmasına olanak sağlanmıştır.

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Gelecekte de Kullanılabilir

Kingspan Panel Arası Kapama Profilleri, yüksek kaliteli çelikten ve alüminyumdan yapılmakta olup binalar için uzun süreli ve dayanıklı bir çözüm sunar. Kingspan’in teknik ekibi, tüm gerekli dikey panel arası kapama profili kaplama desteklerinin, örtülerinin, macunlarının ve dolgularının temin edilip uygun şekilde takıldığından emin olmak için altyükleniciyle yakın işbirliği içerisinde çalışma gerçekleştirmiştir

AU_BM_EVO_RNSH  (130)

Arayın, projenizde birlikte çalışalım