Aspar_UK_CaseStudy_Cleanrooms_ Versatile_Wall-2

UltraTech
Uzman Paneller

Uzman Paneller

UltraTech Teknik Panel ve UltraTech Dönüş Havası Paneli, UltraTech Precision temiz oda sistemiyle kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.
 

Air Return Panel
Air Return Panel

Teknik Paneller

UltraTech Teknik Paneller, boru tesisatının ve kabloların bakım için erişilebilir olması gereken temiz oda ortamlarına özel tasarlanmıştır. 

1. UltraTech Precision duvar paneli sistemiyle kolay entegrasyon sağlar.
2. Her panel önceden imal edilmiştir ve 0,63 mm kalınlığa sahip iki adet güçlendirilmiş yüzeye sahiptir.
3. UltraTech Teknik Paneller, girintili mıknatıslarla panel çerçevesine tutturulan, fabrika üretimli, demonte edilebilen panel yüzeylerine sahiptir.
4.  Sızdırmaz, modüler ve yük taşıyıcı olmayan duvar panelleri, temiz oda duvar panelinin içinde bakım için erişilebilir alan sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 

Dönüş Havası Panelleri

UltraTech Dönüş Havası Panelleri, temiz oda duvar paneli kalınlığının içinde dönüş havası besleyicileri sağlayacak şekilde tasarlanmış, sızdırmaz, modüler ve yük taşıyıcı olmayan bir duvar sistemidir.

1. UltraTech bölme duvar sistemiyle kolaylıkla entegre olur.
2. Fabrika çıkışlı düşük seviye hava dönüş ızgaralarına ve yüksek seviye çıkışlara sahiptir. Böylelikle sahada kurulum sırasında kesme ve toz oluşumunu ortadan kaldırır.
3. Hava temizliğinin sıkı şekilde kontrol edildiği ve HEPA ile filtrelendiği ortamlarda ISO 14644 doğrultusunda gerekli sınıflandırmayı karşılayacak şekilde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
 

Sistem Hizmetleri ve Aksesuarlar

Size özel teknik destek ekibimiz hem üretim öncesi hem de üretim sonrası temiz oda süreçlerinizin her aşamasında size yardıma hazırdır.

Ücretsiz hizmetler için bize ulaşın: Temiz odalara yönelik ISO sınıflandırmaları konusunda rehberlik, TEKLA modelleme, yangın ve akustik performans konusunda tavsiyeler, U değeri hesaplamaları, size özel yapı detayları, panel boyutları, optimize bina enerji modellemesi ve CITB destekli kurulum eğitimi.
UltraTech Cleanroom Assembly_windows walls doors windows

Ürünlerin kullanıldığı projelere bakın

Müşteri Referansları

Sonaca ile uzun panel sistemlerimizin ve QuadCore mikro-hücre dolgumuzun mümkün kıldığı UltraTech Versatile temiz odası hakkında görüştür.
StJames_Dublin_CaseStudy_Cleanrooms_IRL_15 - Copy

Küresel Olay İncelemesi Kitabı

Dünyanın dört bir yanından projeleri içeren yeni küresel olay incelemesi kitabımızı indirebilirsiniz. İndirmek için tıklayın.

Teknik Bilgiler

Kaplamalar
Teknik Panel
Dönüş Havası Paneli

Kaplamalar

Panel kaplamalarının H2o2 ve diğer kimyasallarla uyumluluğuna ilişkin daha fazla bilgi için lütfen Kingspan Technical'a ulaşın.

Kingspan CLEANsafe 15
Standart iç mekanlara uygun ve basit bir polyester kaplama olan Kingspan CLEANsafe 15, kimyasal ve nem korozyonuna karşı makul ölçüde direnç sağlar.
 • Polyester kaplama: 15 µm
 • Nominal kalınlık: 0,63 mm (kaplama dahil)
 •  Koruyucu film: Yok
Kingspan CLEANsafe 25
Kısmen agresif iç mekanlara uygun bir polyester kaplama olan Kingspan CLEANsafe 25, kimyasal ve nem korozyonuna karşı iyi düzeyde direnç sağlar.
 •  Polyester kaplama: 25 µm
 • Nominal kalınlık: 0,63 mm (kaplama dahil)
 • Koruyucu film: Var (standart)

Kingspan CLEANsafe 55
Önceden işlenmiş metale uygulanan ve kimyasal olarak etkisiz laminasyonlu polietilen tereftalat (PET) film ve polyester (PE) boya içeren Kingspan CLEANsafe 55, nemli ve kimyasal açıdan agresif iç mekanlar için uygundur.
 • PET film: 55 µm
 •  Nominal kalınlık: 0,63 mm (kaplama dahil)
 • Koruyucu film: Var (standart)

Kingspan HYGIENEsafe
Kingspan HYGIENEsafe, kimyasal olarak etkisiz ve antibakteriyel bir kaplamadır. Önceden işlenmiş metale uygulanan ftalat içermeyen, sert polivinil klorür (PVC) kaplama, nemli ve kimyasal açıdan agresif iç mekanlar için uygundur.
 •  PVC Sert film: 120 µm
 • Nominal kalınlık: 0,63 mm (kaplama dahil)
 • Koruyucu film: Var (standart) 
Kingspan CLEANsafe 316
Soğuk çekilmiş, tavlanmış ve ostenitik paslanmaz çelikten yapılan CLEANsafe 316, aşındırıcı iç mekanlara uygundur.
 •  Kaplamasız paslanmaz çelik – sınıf 316
 •  Bitiş 2B
 •  Nominal kalınlık: 0,63 mm 
 •  Koruyucu film: Var (standart)

Renk Yelpazesi
RAL 9010* ve RAL 9002*
*Eşleşen en yakın renktir; numuneler talep üzerine temin edilir.
Başka renkler talep üzerine temin edilir.
 

Teknik Paneller

Uygulama
UltraTech Teknik Paneller, boru tesisatının ve kabloların bakım için erişilebilir olması gereken temiz oda ortamlarına özel tasarlanmıştır.  
 
Teknik Veriler  
Genel Kalınlık 60 mm, 80 mm
Standart Kalınlık 300, 600, 900 ve 1200 mm
Uzunluk 300-5700 mm

Panel Bağlantısı
Panel bağlantısı, tüm yanlardan çıkıntılı, benzersiz ve kendi kendini destekleyen alüminyum bir çerçeveye sahiptir. Paneller, her panelin arasına bağlantı profili kullanılarak yerleştirilir. Paneller arasındaki görünür yüzey boşlukları, kurulum sonrası yalıtılır.

Yangın Performansı
Çelik iç ve dış yüzeyler BS 476-7: 1997 doğrultusunda Sınıf 1 yüzeyde alev yayılması özelliğine sahiptir (Bina malzemeleri ve yapıları üzerinde yangın testleri. Ürünlerin yüzeyde alev yayılması sınıflandırmasını belirleyen test yöntemi) ve Bina Düzenlemelerinde tanımlandığı üzere Sınıf 0'dır.  

Kalite
Kingspan temiz oda ürünleri, sıkı kalite kontrol standartlarına uygun, uzun vadeli güvenilirlik ve uzun ömür sağlayan ISO 9001:2000 onaylı, son teknoloji üretim ekipmanları kullanılarak en yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Kingspan üretim tesisleri, ISO 14001 (Çevresel) ve 
ISO 18001 (Sağlık ve Güvenlik) onaylıdır.
 
 

Dönüş Havası Paneli

Uygulama 

UltraTech Dönüş Havası Panelleri, hava temizliğinin sıkı şekilde kontrol edildiği ve HEPA ile filtrelendiği temiz oda ortamlarında ISO 14644 doğrultusunda gerekli sınıflandırmayı karşılayacak şekilde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Boyutlar
Genel Kalınlık 60 mm, 80 mm
Uzunluklar Maksimum Uzunluk 5700 mm
Kapak Genişliği 900 mm*
*talep üzerine diğer genişlikler temin edilir


Yangın Performansı
Çelik iç ve dış yüzeyler, BS 476-7: 1997 doğrultusunda Sınıf 1 yüzeyde alev yayılması özelliğine sahiptir (Bina malzemeleri ve yapıları üzerinde yangın testleri. Ürünlerin yüzeyde alev yayılması sınıflandırmasını belirleyen test yöntemi) ve Bina Düzenlemelerinde tanımlandığı üzere Sınıf 0'dır.

Panel Bağlantısı
Panel bağlantısı, tüm yanlardan çıkıntılı, benzersiz ve kendi kendini destekleyen alüminyum bir çerçeveye sahiptir. Paneller, her panelin arasına alüminyum anahtar bağlantı profili kullanılarak yerleştirilir. Paneller arasındaki anahtar bağlantısı, kurulum sonrası hijyenik silikonla yalıtılan bir bağlantı oluşturur.

Hava Geçirmezlik 
UltraTech paneller, EN 14509 uyarınca 200PA'da <0,003 m3/sa/m'lik bağlantılarda hava geçirmezliği sağlar.