AU_CE_CS_Manassen Foods (3)

Manassen Foods

Bu soğuk depo binası için verilen tasarım brifinginin odağında yangın güvenliği ve enerji verimliliği yer almıştır.

Proje

Manassen Foods, lider bir bağımsız gıda ürünleri ithalatçısı olup 1953 yılından beri Avustralya Gıda sektörüne tedarikte bulunmaktadır. Eastern Creek’de bulunan yeni dağıtım merkezinde gıdalarının kalitesini, Avustralya süpermarketlerine ulaşana kadar en iyi seviyede tutabilmek için soğuk depo panellerine ihtiyaç duyulmuştur. Bu projede mümkün olan en yüksek işlevselliğe ve performansa sahip yalıtımlı panel sistemlerinin sunulması kilit öneme sahipti. 
 

Yer:
Eastern Creek, Avustralya
Yıl:
2013
Panel:
UltraTemp | Izocold
Profil:
RIB/RIB

Teknik
Ayrıntılar

Bu, yapım aşaması sırasında hassasiyet ve ayrıntılara dikkat gösterilmesi büyük önem arz eden bir proje olmuştur. Özellikle dondurucular için birleşim yerlerinin hava geçirmez olması ve nemin sızmasının önlenmesi zorunluluk arz etmekteydi. Bu durum muhtemelen panel dolgularından ödün verilmesini gerektirecekti. Bu durumla başa çıkabilmek için teknik ekibimiz, yüklenici ile yakın bir çalışma gerçekleştirmiş ve ek yerlerinin, doğru şekilde takılmasını sağlayarak üst düzey hava sızdırmazlığı sağlamıştır.

İndir
AU_CE_CS_Manassen Foods (55)
Previous
Next
AU_CE_CS_Manassen Foods (4)

Yangın
Güvenliği

Bu projede kullanılan UltraTemp KS1100CS paneller, LPS 1181 Sınıf EXT-B olarak belgelendirilmiş olup binanız için komple koruma sağlar. Paneller, burç şeklinde lamba ve zıvanalı birleşim sistemine olup bu sayede mükemmel ısıl ve yapısal performans sağlanır. Bu yangına dirençli panellerin ana amacı, yangının yayılmasını azaltmak olup ısıl ve yapısal performans, Kingspan garantisi altındadır.

AU_CE_CS_Manassen Foods (58)

Daha Yeşil Bir Gelecek
İçin Uğraşıyoruz

Kingspan UltraTemp panelleri, yüksek derecede enerji verimli olup işletim maliyetlerini kayda değer biçimde azaltır. Bu paneller, firmanın karbon ayak izini de azaltmakta olup Green Guide (Yeşil Kılavuz) A+ derecesinin elde edilmesini sağlayabilir. Bu paneller, kullanıldıktan sonra tamamen geri dönüştürülebilir olup bu özellikleriyle mükemmel çevre dostu panel sıfatına layıktır.

AU_CE_CS_Manassen Foods (112)
AU_CE_CS_Manassen Foods (3)

Örnek Çalışmayı İndir

Arayın, projenizde birlikte çalışalım