Benchmark_About

Hakkımızda

Benchmark by Kingspan

About BENCHMARK by Kingspan

Odak noktamız, yapıların kilit önemdeki üç önemli alanı olan havalandırmalı cepheler, panelli cepheler ve çatı sistemleri alanlarında test edilmiş ve onaylanmış yüksek performans ve hızlı montaj özelliklerine sahip çeşitli kaplama çözümleridir.
 
Sistemimiz, kompleks tasarım, yüksek estetik kaygıların söz konusu olduğu ya da havalandırmalı cephe ihtiyacı olan yapılar için yüksek teknik performans seviyeli hızlı bir yapı çözümü sunar. Firmamız, QuadCore Karrier duvar paneli  üzerine kurulan patentli Süper Hızlı Montaj sınıfında yer alan Dri-Design metalik yağmur perdesi kaseti dahil çok çeşitli kaset tipi ve yüzey çeşitleriyle, farklı ihtiyaçları rahatlıkla karşılar. Dri-Design kasetlerin, yüksek dayanıklı PPC veya eloksallı alüminyum, paslanmaz çelik, corten çelik, çinko veya bakır seçenekleri mevcut olup farklı boyut ve şekillerde sunulabilmektedir.


QuadCore Karrier Dri Design Exploded Sales
Cephe, eşsiz 40 yıllık ısıl ve yapısal performans garantisi sunan hibrit QuadCore yalıtımının kullanıldığı  QuadCore Karrier Panel üzerine monte edilir. Komple bir yapısal duvar çözümü sunan QuadCore Karrier sistemi, Kingspan dikmeleri üzerine monte edilmekte olup hazır montajlı halde gelir ya da şantiyede monte edilir. Duvardan geçişli çözümümüz, 18 metreden yüksek binalara yönelik kuralların yer aldığı BR 135 – BS8414 standartlarının şartlarına uygunluk bakımından tam olarak test edilmektedir. Bunun yanı sıra sistemlerimiz, CWCT testine tabi tutulmakta olup SFS sistemlerimiz, BBA onaylıdır. Bu ürünler, 30 yıllık duvardan geçişli sistem garantisine sahiptir.  
 
Müşterinin veya tasarımcının ihtiyaçlarının karşılanması için BENCHMARK tarafından özel bir cephe tipinin sunulmadığı durumlarda cephenizin, QuadCore Karrier paneline ya da SFS dikmelerine uygun şekilde monte edilebilmesini sağlamaya yönelik yapısal hesaplamalar için ilgili cephe tedarikçiniz ile yakın çalışma gerçekleştirebiliriz.
Duvardan geçişli sistemimiz, 18 metreden yüksek binalara yönelik kuralların yer aldığı BR 135 – BS8414 standartlarının şartlarına uygunluk bakımından tam olarak test edilmektedir. Bunun yanı sıra sistemlerimiz, CWCT testine tabi tutulmakta olup SFS sistemlerimiz, BBA onaylıdır. Bu ürünler, 30 yıllık duvardan geçişli sistem garantisine sahiptir.  Müşterinin veya tasarımcının ihtiyaçlarının karşılanması için BENCHMARK tarafından özel bir cephe tipinin sunulmadığı durumlarda cephenizin, QuadCore Karrier paneline ya da SFS dikmelerine uygun şekilde monte edilebilmesini sağlamaya yönelik yapısal hesaplamalar için ilgili cephe tedarikçiniz ile yakın çalışma gerçekleştirebiliriz.
 

Panelli Cepheler

QuadCore Karrier Dri Design Exploded Sales
BENCHMARK by Kingspan, daha lineer bir cephenin söz konusu olduğu ay da tasarım gereği daha basit bir çözüme ihtiyaç duyulan binalarda QuadCore Evolution veya Kreate duvar panelleriyle iki panelli cephe seçenekleri sunabilir.
Hem QuadCore Evolution hem de Kreate, estetik olarak hoş yüzeyler ve istisnai derecede hızlı montaj imkanı sunan basit ve etkin bir tek parçalı çözüm sunar.
QuadCore Evolution, çok farklı renk ve yüzey seçenekleri mevcut olan düz pürüzsü bir duvar panelidir.
Ürünler, 1mm’lik artışlar halinde 600mm – 1000mm arasındaki genişliklerde mevcuttur. Paneller, yatay ve dikey olarak monte edilebilmekte olup QuadCore Evolution ürününde 40 yıllık eşsiz ısıl ve yapılsa performans garantisi verilen hibrit QuadCore yalıtım teknolojimiz kullanılmaktadır.
Kreate sisteminde alüminyum kasetler kullanılmakta olup yağmur perdeli bir sistem görüntüsü yaratmak için çok kasetli bir yapı kullanılır. Bununla birlikte kasetlere, destekleyici raylara ve yalıtımlı panellere, tek bir yalıtımlı panel şeklinde yalıtım uygulanır. Bu eşsiz BENCHMARK ürünü, tasarımcılara, mükemmel bir esneklik kazandırırken aynı zamanda BENCHMARK ürünlerinin alameti farikası olan Süper Hızlı Montaj imkanı sağlar.
 

Çatı Çözümleri

QuadCore Karrier Dri Design Exploded Sales
BENCHMARK by Kingspan, farklı çatı yüzeylerine sahip binalar için üç farklı çatı kaplaması çözümü sunmaktadır. Tüm Çatı Çözümlerimiz, mimari estetikli ya da performanslı çatılar sunacak şekilde özel olarak tasarlanır.
QuadCore Roofliner panelimiz, çinko veya bakır gibi geleneksel sert metal çatılar ya da geleneksel Sıcak Eritme Bitüm, PVC veya TPO çatı membranlarının kullanıldığı düz çatılar için ısıl ve yapısal bir taban oluşturmak için kullanılabilir. QuadCore Roofliner, çok hızlı montaj imkanı sunmakta olup esasen su geçirmez bir çatı alanı ve bitirilmiş çatı çözümünün montajı sırasında güvenli ve daimi bir çalışma yüzeyi sunar.
QuadCore Roofliner ürününde, eşsiz 40 yıllık ısıl ve yapısal performans garantisi verilen hibrit QuadCore yalıtım teknolojimiz kullanılmaktadır.
Envirodek yapısal çatı panellerimiz,
Envirodek yapısal çatı panellerimiz, yeşil ve kahverengi çatı kurulumları için tasarlanmıştır. Envirodek panel, panelin alt tarafından derin profilli bir yapıya sahip olup bu sayede bu eşsiz yalıtım çatı panellinin altı metreye kadar uzanabilmesi sağlanmaktadır. Benzer şekilde  geleneksel Sıcak Eritme Bitüm, PVC veya TPO çatı membranlarının kullanıldığı düz çatılar için tasarlanmış Topspan ürünümüz mevcuttur. Topspan sisteminde de Envirodek sistemiyle aynı derin profilli yapı kullanılmakta olup yine altı metrelik muazzam açıklık, Topspan sisteminde de mümkündür. Hem Envirodek hem de Topspan sistemleri, çok büyük çatı yüzeylerinin çok hızlı bir şekilde kaplanması için kullanılabilir. Her iki panel de etkileyici açıklık özelliklerine sahiptir ve genellikle ana çelik çerçeveden çerçeveye uzanacak şekilde monte edilip ikinci bir çelik çatı aşığına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak çatı montaj süresinin hızlandırılmasını sağlar. 
 
BENCHMARK_Brochure

BENCHMARK by Kingspan Ürün Portföyü

Download our Product Portfolio for more information

BENCHMARK_Brochure_Ideas

BENCHMARK by Kingspan Fikirler Kitabı

Daha fazla bilgi için Ürün Portföyümüzü indirin İlham verici projeleri görmek için İndirin